title8

Popołudnie z Gianną potrwało trochę dłużej niż Federico to sobie zaplanował, o godzinie 22 nowa inspiracja naszego projektanta odjechała ze swoją koleżanką na wcześniej umówiony „babski” wieczór a Federico został sam jak palec. Z czystym sumieniem będzie mógł więc wrócić do pracy nad naszymi projektami:)

On the scooter

O tej porze nie jest jednak tak łatwo po prostu zabrać się do pracy. Są na to jednak pewne sprawdzone sposoby. Jeden góra dwa dobrze schłodzone drinki powinny postawić naszego designera  na nogi.

Negroni sbagliato #negroni #bar #buvette #buvettenyc #westvillage

Oto NEGRONI SBAGLIATO jeden z dwóch najpopularniejszych w Mediolanie drinków:

Wytrawny szampan

Martini Rosso

Campari

plaster pomarańczy

kostki lodu

Przygotowanie wygląda bardzo podobnie. Zaczynamy od wrzucenia kostek lodu do szklanki. Dolewamy szampana do ⅓ wysokości szklanki, potem Martini, i na końcu Campari, dekorujemy plastrem pomarańczy.

Po wypiciu dwóch (no może trzech lub czterech) drinków Federico zamawiał już taksówkę kiedy to nagle…

img289

… w barze pojawił się Cesare. Przyjaciel Federico z czasów studenckich, który to zaproponował kilka następnych drinków i małą rundkę po okolicznych klubach, a jak wiadomo przyjaciołom z czasów studenckich się nie odmawia…

Panowie odwiedzili więc… Dyskotekę Hollywood

img241

Magazzini Generali

img235

Atlantique

img242

… bardziej rockowy Rolling Stone Milan

img249

i gdy wydawało się już że, cały ten wieczór choć na pewno należący do dosyć udanych w żaden sposób nie przełoży się na kreatywną pracę Federico, ten dostał prawdziwego olśnienia… Pod dachem dyskoteki Alcatraz znalazł wreszcie to czego szukał…

disco ball

Ale o tym już w następnym odcinku…

Zdjęcia: FLICKR.COM