title_8

Podczas gdy Federico wyraźnie nie może oderwać się od poznanej kilka godzin wcześniej Gianny, my mamy chwilę żeby porozmawiać sobie o Milano Fashion Week.

Milano Fashion Week & Design, 02/2011

Mediolan to synonim mody, a miejsca takie jak Brera – niezwykle barwna strefa artystów, uważana za najdroższą Via Monte Napoleone i Spiga ze sklepami Armaniego, Gucciego, Valentino czy Ferragamo, pozwalają poczuć ekscytujący klimat światowego highlife’u.

Milaan

To tu podczas Milano Fashion Week prezentowane są najnowsze kolekcje światowej sławy projektantów, które niekiedy na zawsze zmieniają oblicze mody. Odbywająca się od 1958 roku impreza jest jednym z czterech najważniejszych tego typu wydarzeń na świecie.

Sephora Beauty Store Opening

Imprezy z serii Fashion Week (odbywające się notabene wcześniej w Nowym Jorku i Londynie, a kończące sezon w Paryżu) przyciągają elity świata mediów: od modelek, poprzez gwiazdy muzyki i filmu, po redaktorów najpoczytniejszych pism z branży mody.

Lorenzo Riva

Impreza odbywa się co pół roku. W lutym/marcu prezentowane są kolekcje wiosna/lato, a we wrześniu/październiku kolekcje jesień/zima.

Milan Fashion Week 2013 Giorgio Armani

Najbliższa edycja Mediolańskiego Tygodnia Mody rozpocznie się w środę 17 września 2014. Pełen harmonogram imprez znajdziecie tutaj.

Milaan

… do Federico wrócimy już za kilka dni:)

Zdjęcia: FLICKR.COM