title3Jak mówi stare włoskie przysłowie „Bez pracy nie ma pasty!”, a że godzina zrobiła się już mało poranna Federico postanowił  przemieścić się do swojego miejsca pracy położonego przy  Via Ippolito Nievo w samym sercu miasta.

shutterstock_57720208

Transport miejski w Mediolanie jest bardzo rozbudowany i funkcjonuje bez zarzutu. Do wyboru mamy 3 linie metra ( M1, M2, M3 ), 9 linii tramwajowych miejskich i 2 międzymiastowe  (Milano-Desio i Milano-Limbiate), 4 linie trolejbusowe oraz 81 miejskich linii autobusowych.

shutterstock_106644737

Stacja metra prz katedrze Narodzin św. Marii w Mediolanie

shutterstock_169510601

Tramwaje w Mediolanie, podobnie jak w Lizbonie są nieodłączną częścią krajobrazu miasta. Po centrum poruszają się najczęściej te stare, rozklekotane w kolorach żółtym lub pomarańczowym.

shutterstock_163570577

Jako człowiek przywiązany do tradycji i niezwykle ceniący sobie niezależność Federico ma silny sentyment do swojej klasycznej Vespy i to właśnie nią z reguły porusza się po Mediolanie.

Vespa – nazwa linii włoskich skuterów należącej do firmy Piaggio. W 2014 roku skończyła 68 lat.
Są to skutery w stylu retro. Pierwsze modele powstawały według projektu inżyniera Corradino D’Ascanio

shutterstock_125975219
Vespa to ikona włoskiego stylu życia. Jeśli chcesz poczuć się jak prawdziwa włoska piękność, nie możesz absolutnie pominąć tego elementu.

W 2007 roku powstał film dokumentalny Forever Vespa (reż. Pippo Cappellano, Marina Cappabianca), w którym można zobaczyć również klubowe pojazdy z Polski.

Niestety 🙁 Okazało się że Antonio (ojciec Federica) wykorzystał nieco dłuższą dziś drzemkę syna i pojechał na skuterze po świeże bagietki do miejscowej piekarni.

W tej sytuacji naszemu bohaterowi zostało już tylko zamówienie taksówki  (W Mediolanie niestety to dosyć droga „rozrywka”)…

shutterstock_47276116